جراحی زیبایی شکم

عمل جراحی زیبایی محدود شکم ( مینی آبدومینوپلاستی یا مینی تامی تاک )

یکی از اعمال جراحی زیبایی، جانشین عمل آبدومینوپلاستی سنتی که به منظور صاف کردن و سفت شدن شکم انجام میشود.

تعریف جراحی زیبایی محدود شکم :

مینی تامی تاک یک عمل جراحی برای افرادی ست که به دنبال روشی جایگزین تامی تاک هستند اما نیاز بیشتری به لیپوساکشن چربی های اضافی در ناحیه شکم دارند. ترکیب این دو عمل جراحی سبب کمک به بهبود ظاهر شکم می شود.

مکانیسم عمل مینی تامی تاک چیست؟

مینی تامی تاک از طریق بهبود سه مولفه اساسی که می توانند سبب زشتی ظاهری شکم شوند، به بهبود وضعیت ظاهری آن کمک می کند. این سه مولفه شامل پوست اضافی، چربی اضافی و عضلات شل شده شکم هستند. البته باید اضافه کرد که اثر بخش مینی تامی تاک بر روی این سه مولفه در مقابسه با تامی تاک به مراتب کم تر است.

مکانیسم مینی تامی تاک شامل سه مرحله زیر است:

 • لیپوساکشن کل شکم
 • سفت کردن عضلات شل شده زیر ناف
 • حذف بخشی از پوست اضافه ناحیه شکم

عمل جراحی زیبایی شکم

چه کسانی کاندید مناسبی برای مینی تامی تاک هستند؟

به طور عمومی بیمارانی کاندیدای مناسب مینی تامی تاک هستند که :

 • ضخامت توده چربی اضافی در شکمشان متوسط است
 • الاستیسیته (خاصیت کشسانی پوست)پوستشان خوب است
 • میزان پوست اضافه ناحیه شکمشان کم بوده و عمدتا هم در ناحیه زیر ناف قرار دارد
 • سستی و شلی عضلات هم عمدتا در قسمت تحتانی شکم قرار دارد ( زیر ناف)

در طول جلسه مشاوره دکتر نداف تمام نگرانی های شما و همچنین آناتومی بئنتان را که آیا مناسب روش مینی تامی تاک هستید یا خیر، ارزیابی می کند.بیمارانی که قرار است تحت این عمل قرار بگیرند، باید در وضعیت سلامت کامل باشند. .افراد سیگاری دو هفته قبل از انجام مینی آبدومینوپلاستی باید سیگار خود را کنار گذاشته و بلافاصله پس از عمل (در طول دوره نقاهت) نباید مبادرت به کشیدن سیگار بکنند.

مسائلی که در رابطه با عمل مینی تامی تاک باید در نظر گرفته شود

 • مینی تامی تاک جایگزین تامی تاک نیست

در مقایسه با تامی تاک، مینی تامی تاک یک روش جراحی ساده تر، با دوره نقاهت کوتاهتر و هزینه کم تر است، اما هرگز نمی تواند نتیجه مشابه آن را ایجاد کند. در بیمارانی که کاندیدای مناسب مینی تامی تاک هستند، نتیجه نهایی قابل قبول خواهد بود. اما اگر بیمار نیازمند عمل تامی تاک باشد، هرگز به نتایج دلخواه با مینی تامی تاک نمی توان در وی رسید.

جراحی زیبایی محدود شکم

 • اسکار نهایی در مینی تامی تاک کوچکتر است

یکی از جاذبه های مینی تامی تاک در مقایسه با تامی تاک، اسکار بر جای مانده از آن است. پیامد کوچکتر بودن اسکار جراحی در مینی تامی تاک، مسلما میزان پوست اضافی جدا شده از شکم هم کم تر خواهد بود. بنابراین کاندیداهای مناسب این عمل افرادی هستند که افتادگی و شل شدگی پوست و عضلات شکمشان خفیف تا متوسط است.

 • میزان سفت شدن عضلات شکم در مینی تامی تاک کم تر است

بیمارانی که عضلات شکمشان سست و شل شده تنها زمانی می توانند به کمک مینی تامی تاک به نتیجه قبل قبول دست یابند که این شل شدگی فقط در ناحیه تحتانی شکم (زیر ناف) باشد. اگر شل شدگی عضلات شکم فراتر از ناحیه زیر ناف باشد، توصیه به انجام تامی تاک و یا در برخی موارد توصیه به انجام مینی تامی تاک اصلاح شده است.

 • برش های جراحی در تامی تاک

تمامی اعمال جراحی از خود اسکار یا جای زخمی ، هر چند کوچک و ناچیز بر جای می گذارند. اما این هنر یک جراح پلاستیک متخصص و متبحر است که سعی در به جا گذاشتن کوچک ترین اسکار قابل مشاهده در کم ترین مکان قابل رویت داشته باشد.

محل و طول برش در مینی تامی تاک کاملا شبیه به اسکار سزارین در تامی تاک است. اگر شما از جراحی قبلی این اسکار را دارید، در جراحی فعلیتان دکتر نداف آن را برداشته و اسکار حاصل از جراحی مینی تامی تاک را جایگزین آن می کند. به طور معمول این برش جراحی در زیر خط بیکینی قرار می گیرد. در صورت نیاز به برداشتن پوست اضافی بیشتر، طول برش جراحی بلندتر خواهد بود.

برش کوچک دیگر در اطراف ناف، در امتداد لبه آن توسط دکتر نداف ایجاد می شود. این برش جهت لیپوساکشن چربی های اضافی شکم است.

دوره نقاهت پس از مینی آبدومینوپلاستی در منزل

توصیه ما این است که بیماران پس از مینی تامی تاک در منزل به استراحت و مصرف مایعات بپردازند و به جز فعالیت های سبک روزانه ( کتاب خواندن، تلویزیون دیدن و…) از انجام فعالیت های سنگین تر تا قبل زمان بهبودی کامل بپرهیزند. استحمام کردن 24 ساعت پس از انجام عمل مینی آبدومینوپلاستی مجاز است. چگونگی رعایت نکات در رابطه با درن هایی که در طول عمل جراحی کار گذاشته می شوند، به بیمار آموزش داده خواهد شد. وجود یک کبودی خفیف تا متوسط و یک درد کلی در ناحیه شکم پس از انجام مینی تامی تاک طبیعی است.

دکتر نداف به منظور کنترل درد بیماران ، مسکن هایی را برای آنها تجویز می کنند.معمولا اکثریت بیماران 5 تا 7 روز پس از مینی تامی تاک می توانند به فعالیت های معمول روزمره خویش باز گردند.

منبع: سایت دکتر نداف کرمانی

برچسب گذاری توسط , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + دو =