پروتز سینه پس از سرطان پستان

پروتز سینه پس از سرطان پستان

طبق تحقیقات صورت گرفته در آمریکا از هر 8 زن یک نفر به بیماری سرطان سینه مبتلا می شود . آیا امکان پروتز سینه پس از سرطان پستان وجود داد ؟ با چه روش هایی می توان از این بیماری پیشگیری نمود ؟  با ادامه مطلب همراه باشید .

پروتز سینه پس از سرطان پستان

پروتز سینه پس از سرطان پستان

پروتز سینه پس از سرطان پستان

جراحی سرطان سینه را می توان به چند بخش تقسیم نمود . مانند : پروتز سینه ، ماموپلاستی ، ماستوپکسی .

یکی از بیماری هایی که در کشور ما روز به روز افزایش می یابد ، سرطان سینه می باشد . اطلاع رسانی در مورد بیماری می تواند باعث پیشگیری از بیماری شود . سرطان سینه یکی از رایج ترین سرطان ها در میان بانوان می باشد . بنابراین قبل از ابتلا به این بیماری بهتر است از آن پیشگیری های لازم به عمل آید . افرادی که به سرطان سینه دچار می شوند ممکن است ناچار به تخلیه سینه گردند .  روش های مختلفی برای بازسازی سینه بعد از جراحی سرطان سینه وجود دارد . برای رفع این مشکل می توان از پروتز سینه بعد از جراحی پستان استفاده نمود .

سوالات متداول پروتز سینه پس از سرطان پستان

چه مدت بعد از جراحی سرطان سینه می توان اقدام به بازسازی سینه نمود ؟

مدت زمان انجام جراحی سینه با توجه به عوامل مختلف ممکن است تغییر کند . برخی بیماران که برای جراحی سرطان سینه مراجعه می کنند همزمان می توانند این جراحی را نیز انجام دهند . گاهی با توجه به شرایط بیماران ممکن است تا دوسال زمان نیاز باشد تا بیمار بتواند جراحی پروتز سینه انجام دهد .

بازسازی سینه بعد از سرطان سینه چگونه انجام می شود ؟

دکتر شهریار حدادی برای انجام این نوع جراحی می گوید : بازسازی سینه را هم می توان به روش پروتز سینه انجام داد و هم با استفاده از نسوج در بخش های مختلف . همچنین می توان این دو روش را با یکدیگر ادقام نمود .

بیمارانی که رادیوتراپی انجام نداده اند می توانند در یک جلسه پروتز سینه انجام دهند . ابن جراحی نیاز به پوست کافی می باشد . جلسه بعد از جاگذاری پروتز سینه ترمیم نوک سینه انجام می شود . البته برای انجام این جراحی نیاز به گذشت 6 ماه می باشد .

اگر میزان پوست کافی نباشد با استفاده از گشاده کننده ( Tissue expander ) سایز مناسب برای پروتز ایجاد می شود و سپس می توان پروتز را در محل خود جایگذاری نمود .

در صورت استفاده از رادیوتراپی پوست بیمار خشک می شود و حالت ارتجاعی خود را از دست می دهد بنابراین ابتدا جراح سینه از نسوج سایر قسمت ها استفاده می کند .

بازسازی سینه برای بیمار توصیه می شود ؟

انجام جراحی بازسازی سینه برای همه بانوانی که جراحی سینه انجام داده اند توصیه می شود . این جراحی علاوه بر تاثیر در زیبایی بانوان ، روحیه بیمار را نیز تقویت می کند .

جراحی پروتز سینه

جراحی پروتز سینه جز محبوب ترین جراحی ها بین بانوان می باشد . بانوانی که سایز سینه کوچکی دارند معمولا از این جراحی استفاده می نمایند . انجام جراحی پروتز سینه باعث افزایش اعتماد بنفس در بانوان می گردد . همچنین جراحی پروتز سینه یکی از جراحی های ماندگار می باشد . در جراحی سینه می توان مشکلاتی مانند افتادگی سینه که به دلایل ختلف ایجاد شده اند را از بین برد . شیردهی نیز گاهی موجب کوچک شدن سایز سینه ها می شود . البته ممکن است برخی افراد به دلایل ارثی سین های کوچکی داشته باشند .

دکتر شهریار حدادی یکی از بهترین جراح سینه در تهران می باشد . برای انجام مشاوره از دکتر حدادی می توانید با شماره 09213585456 تماس حاصل نمایید .

نحوه پروتز سینه

برای انجام این جراحی ، یک برش ایجاد می شود تا پروتز بتواند در محل خود قرار بگیرد . برش در مکان های مختلف انجام می شود ممکن است دور هاله سینه قرار بگیرد و یا حتی زیر بغل باشد .

اندازه پروتز سینه

پروتز دارای اندازه مختلفی می باشد . پرخی از پروتز ها که درون سینه قرار می گیرد به صورت مخلوطی ، گرد و یا قطره اشکی باشد . سایز سینه را خود بیمار می تواند انتخاب کند

جراحی بینی

لیپوماتیک 

برچسب گذاری توسط ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × یک =